Jak dobrze wybrać firmę montującą panele fotowoltaiczne?

Zdajemy sobie sprawę, że wybór firmy, która będzie montowała naszą fotowoltaikę, nie jest prosty. Setki firm fotowoltaicznych bombardują nas swoimi ogłoszeniami zarówno w Internecie, jak i na bannerach reklamowych, a także składają obietnice bez pokrycia. Jak więc w tym chaosie podjąć racjonalną, rzetelną decyzję? Wątpliwości pomogą nam rozwiać pracownicy iSun.

1. DOŚWIADCZENIE

Wieloletnia obecność na rynku fotowoltaicznym świadczy o solidności firmy. Wielu sceptyków uważa, że to nieprawda, jednak to pokazuje, że zupełnie nie znają zasad panujących na tym rynku. W świecie OZE powstaje wiele nowych firm, ale równie tyle zamyka się już po roku działalności, ponieważ nie są w stanie dopasować się do mechanizmów rynkowych lub świadczą usługi wątpliwej jakości. Z kolei jeśli firma działa przez wiele lat, ma już zbudowaną renomę, zaufanych klientów, zamontowała setki instalacji fotowoltaicznych, a co najważniejsze z punktu widzenia klienta – napotkała wiele problemów, które skutecznie udało jej się rozwiązać. Nie bagatelizujmy wagi doświadczenia – ono wskazuje na wartość danej firmy.

2.OPINIE I POLECENIA

Badania pokazują, że najwięcej Polaków podejmuje decyzje o wyborze danego instalatora paneli PV na podstawie poleceń znajomych i opinii zawartych w Internecie. Jest to słuszne rozwiązanie – dzięki temu mamy pewność, że dana usługa była już przetestowana przez kogoś innego. Jeśli ta osoba jest zadowolona, a dodatkowo posiadamy zdjęcia danej realizacji – tym lepiej! Wiemy, że dana firma jest słowna i możemy na niej polegać.

3. DARMOWY AUDYT

W obecnym czasie standardem wśród firm zajmujących się montażem fotowoltaika jest bezpłatny audyt i darmowa wycena kosztów takiej instalacji. Warto być tego świadomym, ponieważ na polskim rynku nadal można znaleźć przedsiębiorstwa, które starają się w ten sposób zarabiać, a później znikać bez ostrzeżenia. W iSun idziemy o krok dalej – zapewniamy nie tylko audyt i wycenę za 0 zł, ale również dzięki autorskiej aplikacji oferujemy bezpłatną wizualizację paneli fotowoltaicznych na Twoim dachu! Dzięki temu możesz dopasować projekt paneli do swoich wymagań.

4. POZYSKIWANIE DOFINANSOWANIA

Każda troszcząca się o swoich klientów firma fotowoltaiczna posiada w swoim zespole osoby odpowiedzialne za pozyskiwanie dofinansowania do montażu fotowoltaika w interesie swoich klientów. W iSun są to z reguły pracownicy o wieloletnim doświadczeniu na tym stanowisku, szkolący się u najlepszych specjalistów z zakresu administracji i pozyskiwania dotacji na działania związane z dziedziną OZE. Nie zostawiamy klienta samego – jesteśmy z nim od początku do końca procesu instalacji. Nasza skuteczność to niemal 95 procent!

5. OPIEKA POSPRZEDAŻOWA

Montaż fotowoltaika to jedno, natomiast opieka posprzedażowa – to drugie. Warto wybrać firmę, która w swojej ofercie zakłada kontakt z klientem po zakończeniu danego zlecenia. Dzięki obecności HelpDesku jesteśmy w stanie szybko wyjaśnić ewentualne problemy bądź wątpliwości, wiemy, gdzie się zwrócić w razie kłopotu oraz jesteśmy pewni, że najpóźniej w przeciągu kilku godzin otrzymamy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. W pierwszej chwili może nam się wydawać, że taka obsługa nie będzie nam potrzebna, jednak komfort posiadania miejsca, do którego można się zwrócić, jest dodatkowym – naszym zdaniem niezbędnym – udogodnieniem. 

Wybieraj świadomie! Pozdrawiamy – zespół iSun

Zobacz również

PV Master’s – ucz się pod okiem najlepszych!

Odnawialne źródła energii, a tym samym los naszej planety, leżą na sercu wielu ludziom chcącym podzielić się ze…

ZOBACZ WIĘCEJ

Fotowoltaika – gdzie montować? [porady, tipy, wskazówki]

Wybór odpowiedniego miejsca montażu paneli fotowoltaicznych jest bardzo ważny. Składa się na niego wiele czynników: m.in. wielkość i…

ZOBACZ WIĘCEJ

Jak działają akumulatory w instalacji fotowoltaicznej?

Panele słoneczne mają za zadanie przekształcić energię słoneczną w energię elektryczną. Odpowiednia konstrukcja instalacji PV umożliwia zmianę prądu…

ZOBACZ WIĘCEJ